Deniz Börülcesi

Ürün Kodu: 3455tereci

Marka: Tereci

24.50 TL
Ürün geçici olarak temin edilememektedir.

 Deniz börülcesi, deniz kıyısına yakın yerlerde yetişen bir bitkidir. Deniz börülcesi, Türkiye' de en çok Silifke ve çevresinde yetişmektedir. Deniz kıyılarında suyun gel-git yaptığı yerlerde, sular çekildikten sonra yetişen deniz börülcesi; tuzlu, ekşi ama çok lezzetlidir. Daha çok ilkbahar aylarında tüketilir, çünkü sonbahar aylarında deniz tuzunu iyice içine çeker. Haşlanarak deniz börülcesinin salatası ve turşusu yapılmaktadır. Deniz börülcesi, iyotlu topraklarda yetiştiğinden iyot eksikliğine bağlı guatr hastalığına iyi geldiği söylenmektedir. Deniz börülcesinin, halk arasında idrar arttırıcı ve kuvvet verici olduğu söylenir.

  Deniz börülcesi, çiğ tüketildiğinde mutlaka sirke kullanmak gerekir. Deniz börülcesi; sarımsak, limon ve zeytinyağlı olarak yapılan sos ile de çok lezzetlidir.

Kurye ile yapılan alışverişler sipariş sırasında kredi kartı, teslimat sırasında nakit ya da teslimat sırasında kredi kartıyla ödenebilir.

Kargo teslimatıyla alışverişlerde sipariş sırasında kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.

Karşıyaka, Bayraklı ve Çiğli için Kurye ile Teslimat:

Karşıyaka, Bayraklı ve Çiğli'nin belirli ilçelerine motorsikletli kurye ile teslimat yapılmaktadır.

Verdiğiniz siparişler 12.00 - 19.00 saatleri arasında teslim edilir. Bu saatler dışında verdiğiniz tüm siparişler takip eden ilk gün teslim edilir.

200 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti ödemezsiniz. Bu tutarın altındaki alışverişlerde ise 10 TL taşıma bedeli alınır.

Teslimat Yapılan Mahalleler

Karşıyaka: Aksoy, Alaybey, Atakent, Bahariye, Bahçelievler, Bahriye Üçok, Bostanlı, Cumhuriyet, Demirköprü, Domanmacı, Fikri Altay, Goncalar, İmbatlı, İnönü, Mavişehir, Nergiz, Örnekköy, Şemikler, Tersane, Tuna, Yalı

Bayraklı: Soğukkuyu

Çiğli: Ataşehir, Aydınlıkevler, Maltepe

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan
Yukarı Git
Size bir kampanya haberimiz var!
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır