Yöresel Petek Bal (Erzincan) (400 gr)

Ürün Kodu: 2903484-1

Marka: Tereci

19.60 TL
Bu ürün stoklarımızda mevcuttur.
Siparişiniz bugün 12.00'den sonra teslim edilecektir.

Petek bal, bitki ve çiçeklerin nektarlarının arılar tarafından işlenmesi sonucu oluşan tatlı bir besindir.

Doğal petek ballın oluşumu sanıldığı kadar kolay değildir. Bal arıları, 1 gram bal için en az 4000 çiçek ve bitkiyi dolaşarak onlardan salgı alırlar. Birçok farklı çiçek ve bitkinin şifasını taşıyan arılar, olağan üstü bir performans ve işçilik sergileyerek peteklerini doldurur ve sofralarımızda tükettiğimiz petek bal bu sayede oluşur.

Orjinal petek balı saklarken ağzının kapalı olmasına özen göstermelisiniz. Kesinlikle hava almamalıdır. Saklama süresince metal ürünlerden uzak tutulmalıdır. Metal ürünlerin içerisinde bulunan maddeler balın lezzetini etkileyerek besin değerini yok eder. Saklama esnasında cam ürünlerin kullanımı gerek balın lezzeti ve bozulmaması açısında gerekse sağlığınız açısından oldukça önemlidir.

Kurye ile yapılan alışverişler sipariş sırasında kredi kartı, teslimat sırasında nakit ya da teslimat sırasında kredi kartıyla ödenebilir.

Kargo teslimatıyla alışverişlerde sipariş sırasında kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.

Karşıyaka, Bayraklı ve Çiğli için Kurye ile Teslimat:

Karşıyaka, Bayraklı ve Çiğli'nin belirli ilçelerine motorsikletli kurye ile teslimat yapılmaktadır.

Verdiğiniz siparişler 12.00 - 19.00 saatleri arasında teslim edilir. Bu saatler dışında verdiğiniz tüm siparişler takip eden ilk gün teslim edilir.

200 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücreti ödemezsiniz. Bu tutarın altındaki alışverişlerde ise 10 TL taşıma bedeli alınır.

Teslimat Yapılan Mahalleler

Karşıyaka: Aksoy, Alaybey, Atakent, Bahariye, Bahçelievler, Bahriye Üçok, Bostanlı, Cumhuriyet, Demirköprü, Domanmacı, Fikri Altay, Goncalar, İmbatlı, İnönü, Mavişehir, Nergiz, Örnekköy, Şemikler, Tersane, Tuna, Yalı

Bayraklı: Soğukkuyu

Çiğli: Ataşehir, Aydınlıkevler, Maltepe

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan
Yukarı Git
Size bir kampanya haberimiz var!
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır